Informace k focení

Ať už focení probíhá v ateliéru, nebo někde venku na louce, je potřeba se na něj trochu připravit. V první řadě nepodceňujte výběr oblečení, jelikož rčení “Šaty dělají člověka” platí na fotografii dvojnásob.

Na focení se snažte vybrat takové oblečení, které bude barevně i stylově sladěné. Pokud se budeme fotit venku, měly by barvy aspoň trochu korespondovat s ročním obdobím. Při focení rodinky, sourozenců, či více osob je hezké, když jsou všichni oblečeni ve stejném stylu, podobných barvách nebo je vše sjednoceno stejnými doplňky.

Je vítáno když s sebou přinesete více oblečení, jednak abyste nebyli na všech fotkách stejní a jednak abychom mohli případně doladit kombinace.

Báječně fungují doplňky jako jsou klobouky, kšandy, výrazné čelenky, tutu sukénky atp.

Těhulky mohou přinést body, botičky nebo cokoliv co mají již připravené pro miminko.

Šperky volte decentní, aby byly pouze doplňkem a podtrhovaly celý outfit.

Snažte se, prosím, vyvarovat tričkům s nápisy, obrázky komiksových postav atp. Vím, že je mají děti rády, ale na fotografii to nevypadá hezky a pak byste mohli být výsledkem zklamaní. Před focením doporučuji odstranit dětské tetovačky, pokud je nechcete mít zvěčněné :o)

Miminka se většinou fotí nahá, maximálně za pomoci rekvizit, které jsou Vám k dispozici v mém ateliéru.

Větší děti určitě potěší, když přinesete s sebou něco, co mají rády, ať už je to hračka, hudební nástroj, nebo třeba fotbalový míč. I pro větší děti se najde u mne spoustu dekorací, kterými se dá fotka oživit a kterými hlavně dětem zpestříme samotné focení.

Nebojte se dětem přinést svačinku, bonbon, sušenku, nebo co mají rády. Kolikrát malý úplatek pomůže a děti daleko lépe při focení spolupracují.

Při domlouvání termínu focení berte ohled na režim svých dětí. Snažte se, aby dítko bylo odpočinuté, najedené, aby bylo dodrženo vše, na co je zvyklé. Čím více bude spokojené, tím lepší spolupráci a hezčí fotky Vám poté dopřeje.

Při focení, obzvlašť s malými dětmi, děláme pauzy. Pokud by dítě nebylo ve své kůži a vůbec nespolupracovalo, nezoufejte, domluvíme se na jiném termínu a dofotíme vše potřebné.